Danışan hizmetleri +90 224 245 55 11
Çalışma Saatleri 10:00 - 18:00
Danışan Destek +90 224 245 55 11
Çalışma Saatleri 09:00 - 17:00

SCIO QUANTUM BIOFEEDBACK İLE SİGARA BIRAKMA

İnsan organizması herbiri içerisinde ortalama olarak her saniye 7000 kimyasal reaksiyon gerçekleşen 73-77 milyar hücre içerir. Bu kadar kompleks bir metabolizma süreci yüksek bir seviyede düzen ve organizasyon gerektirir. Elektromanyetik biokomunikasyon araştırmacıları iç komunikasyon rotaları ve işaret iletkenliği ile ilgili araştırmalarla uğraşırlar. Biobilgilendiriciler ulaşılabilir içsel işaretlere tam tamına olan eşleşmelerde bir yaklaşım olabilir, bu şekilde vücudun verilmiş alt sisteminin biyolojik penceresine (işaret iletkenliği kanalı) itina ile ayarlanabilir bir cihazın geliştirilmesi gerekir. Vücudun bastırılmış bölümleriyle (hastalık olarak tabir ettiğimiz) rezonansa girmek için özel bir elektroteknolojiye ihtiyacımız var. Geçmiş zamanlarda bilim dünyasında bu teknolojiyi geliştirmek için çokça çalışmalar olmuştur. Yüzlerce birbirine çok benzer sistem kullanıma sunulmalı. SCIO sistemi İnsan ve kainatı, boşluk ve zamanı, ruh ve enerji sistemini, fiziksel vücudu, antic filozofi ve günümüzün terapilerini temel bilgilendirici kaynak olarak içerdiğinden beri bütün bu diğer sistemlerin dışında kalır.

Hastalık, bir nevi nikotin bağımlılığı, hücrenini içinde moleküler değişimler sonucu olarak oluşur. Mutasyonlar ilk olarak burada tespit edilebilir. Süreç sanki bir geminin dümenini denizde sabit tutmanıza ragmen akıntının bizi sürüklemesi gibidir. Bazen tekrardan doğru istikameti bulabilmemiz için ya bir deniz fenerine veyahut haritaya yada pusulaya ihtiyaç duyarız. Sistem vücud için pusula gibi bir yöntemdir. Milyarlardan fazla hücrelerin arasındaki ilişki şuan ölçülebilir, bilgisayar verileri iç funksiyonlarımızı, uygun olanları ve farkları gösterir. Sistem vücuttan kompleks işaretleri alır, anlar, mutasyonları tesbit eder ve yapımda hazırlanmış iyileştirme işaretlerini vücuda geri döndürür. Uygulama insanın kendinin iç işaretlerini (endogenetik) kullanması gibi ortaktır ve değişimleri gözlemler, iç süreci sadece optimal bir dereceye kadar etkiler, yan etki oluşturmaz. Sistem ilaveten hamilelil döneminde de uygulanabilir. Vedahi peacemaker, epilepsi ve şizofreni hastalarının terapileri ayrı tutulmaz. Terapilerler her zaman hedefe yöneliktir, sabit biofeedback sistemi sayesinde aşırı yada eksik terapi mümkün değildir.

1.Terapilerin zararlı bir yan etkisi mevcut mudur?

Direk bir yan etkisi yoktur. Sebebi; Vücud dürtü sınırının üzerindeki zahut altındaki sınırlara raksiyon vermez.

Neye dikkat edilmelidir?

Terapinin süresine, uzunluğuna ve frekansına

2. Kişi terapilere ek olarak ilaç kulanabilir mi?

Evet, doğal olarak ilaç kullanımı bir kerede bırakılmamalıdır. Bu safhada kontrol için doktorunuza daha düzenli görünmeli, etkilerini kontrol etmeli ve madde dozajını azaltmalı veyahut mümkünse ilaç kullanımına son verilmeli. Biyokimyasal ilaç zamanında cihazın biyofiziksel seviyeye müdahale olarak sayılı bir kereszthatás etkisi yoktur. Cihaz zorlayıcı değildir. Sadece vücudun eksik bilgilerinin yenilenmesini destekleyici biyoinformasyon önerir.

3. Cihazın kullanımından önce herhangi bir sağlık kontrolü gerekli mi?

Hayır, herkes cihaza bağlanabilir

4. Yarı içilmiş sigara getirilmeli mi?

Hayır, cihaza böyle birşey gerekli değil. Fakat isterseniz cihaza ek bir bilgi olarak girilmesi mümkündür.

5. Seanstan önce sigara içmiş olmam gerekli mi?

Zaten sigara kullanan biri muhtemelen terapiden önce gelirken son sigarasını içeceğinden böyle bir istemde bulunma gereği yoktur. Gerekli olan terapiden sadece 2 saat öncesinde sigara içilmesidir.

6. Bu uygulama bakır tablet ve baş elektrodlarıyla uygulanan terapinin benzeri mi?

Biyofiziksel metod temel olarak aynıdır.

Yararlı tavsiyeler:

1. Nikotin ve önceki kimyasal reaksiyonların toksik maddeleri terapi ile temizlenmesi sırasında vücuttan atılması sekretorilerin yardımıyla böbreklerden olur. Bu sebepten lütfen her yarım sate bir yarım bardak sıvı tüketiniz. Bu sayede vücudunuzun datoksuna yardımcı olursunuz. Tüketilecek sıvı isteğinize göre içme suyu, hakiki meyve çayı, taze sıkılmış meyve suyu, bitkisel detoks çayı v.b. Mühim olan düzenli tüketimdir. İlk 24 saat içerisinde sıvı tüketimi 3-4 litreye çıkarılmalı ve 3. Günde 2.5  3 litre tüketilmelidir.

2. Eğer çok acil sigara içme arzusu doğarsa hemen sıvı tüketin! Sigara arzunuzu tetikleyen fiziksel sorunu çözün. Stresten ve sıkıntı verici sohbetlerden kaçının.

3. Uyandığınızda önce sıvı tüketin, sonrasında ise nefes antremanınızı uygulayın. Sadece nefes alıp vererek kendimizi sakinleşebilir yada kendinizi uyarabilir, enerjikleştirebiliriz. Sakinleşme: 5 saniye boyunca ara vermeden nefes alın ve yaklaşık 10-15 saniye boyunca yavaşça nefes verin. Uyarılmak: 15 kadar sayarak yavasça nefes alın, 10 kadar sayarak nefesinizi içinizde tutun ve 5 kadar sayarak nefesinizi verin.

Alışkanlığı bırakmanın temel avantajları:

8 saat sonrası: Kandaki nikotin ve karbonmonoksid seviyesi yarıya düşer. 24 saat sonra: Vücud karbonmonoksidten arınmış, akciğerler temizlenmiştir. 2 gün sonra: Nikotin vücuttan atılmış, tat ve koku duyuları gelişmeye başlamıştır. 3 gün sonra: Bronşlar rahatlamış, nefes alma kolaylaşmıştır. 2-12 hafta sonra: Kan dolaşımında gözle görülür bir gelişme kaydedilmiştir. 1 yıl sonra: Daha fazla para biriktirmeye başlar ve sadece tatile çıkmanız kalır !!!

Alışkanlığa tekrar dönmenin tehlikeleri:

Aşırı fazla özgüven veya merak. Yetersiz seviyede sıvı tüketimi. İş yerine ve çevreye etkileri. Stres dolu durumlar. Kilo alma korkusu.

Terapi süresi 20-25 dakikadır. Fakat biz danışanlarımızdan gerekli olan bütün bilgileri toplamak ve danışanlarımızın muhtemel sorularını münazara etmek için terapi süresini 30 dakikadan uzun sürdürmeyi rica ediyoruz.

Bizimle irtibata geçiniz. Sigara alışkanlığınızı terapi ile sonlandıracağız.