Danışan hizmetleri +90 224 245 55 11
Çalışma Saatleri 10:00 - 18:00
Danışan Destek +90 224 245 55 11
Çalışma Saatleri 09:00 - 17:00

SCIO QUANTUM BIOFEEDBACK OTİZM PROTOKOLÜ TERAPİLERİ

    Eski dönemlerin salgın hastalıklarının yerini OTİZM almış durumda ve görülme oranı sadece genetik kavramlarıyla açıklanamayacak kadar hızlı ilerleme göstermektedir.

    SCIO Kuantum Biofeedback OTİZM protokolü, Kanadalı bir aile terapisti olan Gail Gillingham Wylie tarafından geliştirilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Kendisi bu spektrumda olan bireyleri dinleyen özgün bir terapist olarak dünya çapında tanınmaktadır.

    SCIO cihazını 2005 yılında Otizmli bireylerde stresi azaltmak amacıyla kullanmaya başlamış bu protokolü 2008 yılında daha önce hiç konuşamayan 45  yaşındaki Otizmli bir adamın konuşmaya başlaması üzerine geliştirmiştir ve o zamandan günümüze 100'ün üzerinde Otizmli bireyin düzelme göstermesinde etkili olmuştur.

    SCIO Otizm protokolünde bedendeki otizmin çekirdek sebeplerini (miasma, virüs, mantarlar, kromozomlar, aşılar ve ağır metaller, bağırsak florasındaki dengesizlikler...)ve otizme neden olan blokajları temizleyerek, otizmli bireyin stres faktörlerinin temelinde yatan nedenleri tespit ederek uygulanan detox sonrasında otizmli bireyin hayatının daha kaliteli bir hale getirilmesi hedeflenmiştir.

    Bu terapi, Hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, disleksi, akdeniz anemisi, şizofreni, Alzheimer,  Multiple Sclerosis (MS)...semptomları olan bireylerde de etkilidir.
 

Galeri

SCIO BIOFEEDBACK OTİZM PROTOKOLÜ TERAPİLERİ