Danışan hizmetleri +90 224 245 55 11
Çalışma Saatleri 10:00 - 18:00
Danışan Destek +90 224 245 55 11
Çalışma Saatleri 09:00 - 17:00

TÜP BEBEK UYGULAMASI AŞAMASINDA STRES DESTEĞİ

TÜP BEBEK UYGULAMASI AŞAMASINDA STRES DESTEĞİ


Gebe kalmak için uygulama yapılan anne adaylarında yapılan stres düzeyi ölçümleri, kronik hatta ölümcül hasta gruplarındaki stres oranlarıyla benzer bulunmuş, yine bir araştırmaya göre stres ve benzeri psikolojik sebeplerin infertiliteden % 40 oranında sorumlu olduğu saptanmıştır.
Tedavi gören anne adaylarında yüksek bulunan stres hormonları İVF tedavisinin sonucunu da olumsuz etkilemektedir. İVF tedavisindeki hastalarda, stres düzeyi... yumurta sayısından döllenme oranına, hatta doğum ağırlığını dahi olumsuz etkilemektedir. Stressiz anne adaylarıyla stresi yüksek anne adayları arasında sağlıklı doğum olarak % 93 gibi çarpıcı farklar tespit edilmiştir. İVF ile bebek sahibi olmak sürecinde iyi yapılandırılmış zihin ile bedeni uyulmayan tamamlayıcı tıp tedavilerinin kullanılması başarı şansını arttıracaktır.
Düşünceler ----> Duygular -----> Nörotransmitterler -----> HÜCRE
Nörotransmitterler bağışıklık sistemi dahil bedendeki tüm hücreleri etkiler. Güzel düşünceler güzel duygulara ve güzel salgılara yol açarak bedenimizin sağlıklı olmasını desteklerken her olumsuz düşünce ve duygu da olumsuz salgılara yol açarak bağışıklığımızı düşürür ve hastalıklara yol açar.
SCIO Kuantum Biofeedback ile yıllar boyunca deneyimlenmiş olumsuz duyguların ve bilinç altına atılmış problemlerin bedende yarattığı olumsuz etkileri saptamak ve düzeltmek mümkündür. Stresten ve toksinlerden arınmış bir zihin beden kendi kendini iyileştirme becerisine sahiptir. İçinizdeki şifacıyı uyandırın. SCIO Kuantum Biofeedback kullanılarak daha çabuk ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir Kuantum ile zihin ve bedenimize ayna tutarak uyumsuzluklar tespit edilip tekrar düzeltilebilir ve bedenimizin olduğundan daha sağlıklı ve uyumlu çalışmasını sağlamak amaçlanır.